To znači da je vladin paket za povećanje starosne granice za mirovinu sa 62 na 64 godine još jedan korak ka tome da postane zakon.
"Došli smo do kraja ove veoma guste debate u kojoj su svi govorili. Od četvrtka, drugog ožujka, sjedili smo neprekidno deset dana i skoro isto toliko noći, ukupno više od 100 sati Zabilježili smo rekordan broj amandmana i podamandmana: ukupno 8.900", kazao je Gerard Larcher, predsjednik francuskog Senata nakon sinoćnjeg glasanja.
Tekst sada mora biti usuglašen na zajedničkoj komisiji u srijedu, 15. ožujka.
Francuski senat izglasao je odobravanje duboko nepopularne reforme mirovina, nekoliko sati nakon što su demonstranti ponovo izašli na ulice kako bi se suprotstavili politici temelja drugog predsjedničkog mandata Emmanuela Macrona.
Međutim, ukoliko Macronova vlada ne prikupi potrebnu većinu, mogao bi se primijeniti rijetko korišteno i vrlo kontroverzno ustavno sredstvo, poznato kao član 49/3, da progura zakon bez glasanja.
Glasanje je uslijedilo nekoliko sati nakon što su stotine tisuća ljudi marširali u znak prosvjeda na skupovima širom zemlje, iako u znatno manjem broju od očekivanog, piše Guardian.
Dnevnik.ba