Pavel Durov
pavel durov

Osnivač Telegrama objavio da se vratio u Dubai

/

Pavel Durov, osnivač i izvršni direktor aplikacije za razmjenu poruka, Telegram, rođen u Rusiji, objavio je u ponedjeljak da se vratio u Dubai.

Durov je uhićen u zračnoj luci u blizini Pariza u kolovozu prošle godine i nakon toga stavljen pod službenu istragu, uz zabranu napuštanja Francuske.

Durov je priopćio da je proveo nekoliko mjeseci u Francuskoj “zbog istrage u vezi s aktivnostima kriminalaca na Telegramu. Proces je u tijeku, ali je sjajan osjećaj biti kod kuće”.

- Želim zahvaliti istražnim sucima što su dopustili da se ovo desi, kao i svojim odvjetnicima i timu na njihovim neumoljivim naporima da pokažu da, kada je riječ o umjerenosti, suradnji i borbi protiv kriminala, Telegram godinama ne samo da ispunjava nego i nadmašuje svoje zakonske obveze - naveo je Durov, prenosi Reuters.