Sjedinjene Države glasovale su protiv nacrta rezolucije, zajedno s Izraelom i osam drugih zemalja. Tekst je dobio 153 glasa za, uključujući hrvatski, dok su 23 zemlje bile suzdržane od glasanja. Od europskih zemalja protiv su bile jedino Austrija i Češka. Rezolucije Opće skupštine nisu obvezujuće, ali imaju političku težinu.
Ostale zemjle protiv rezolucije bile su Izrael, Gvatemala, Liberija, Mikronezija, Nauru, Papua Nova Gvineja, Paragvaj i SAD. Veleposlanica SAD-a pri UN-u Linda Thomas-Greenfield rekla je Općoj skupštini prije glasovanja da postoje aspekti rezolucije koje SAD podržava, poput potrebe da se hitno pozabavi strašnom humanitarnom situacijom u Gazi, zaštite civili i oslobode taoci.
Hrvatska glasovala drugačije u odnosu na ranije
"Svaki prekid vatre u ovom trenutku bio bi privremen u najboljem slučaju, a opasan u najgorem - opasno za Izraelce, koji bi bili izloženi nemilosrdnim napadima, a također opasno za Palestince, koji zaslužuju priliku da izgrade bolju budućnost za sebe, slobodnu od Hamasa", dodala je.
Prije mjesec i pol dana Opća skupština Un-a glasala o rezoluciji o održivom humanitarnom primirju u Gazi, ali je Hrvatska tada uz još 13 zemalja bila protiv jer se u njoj nisu spominjali teroristički zločini Hamasa u Izraelu.
Dnevnik.ba