premijer liga bih

Tuzla City nakon 45 minuta riješio pitanje pobjednika u susretu s Leotarom

Piše desk  /  20.08.2022., 19:52h

Susret 6. kola Premijer lige BiH između Tuzla Cityja i Leotara u Srebreniku bio je riješen već nakon prvih 45 minuta.

"Domaći" tim je na odmor otišao pri rezultatu 4:0, a protivnika je "načeo" već u 3. minuti golom Amadoua Coulibalyja.

Coulibaly je u 21. minuti asistirao Mići Kuzmanoviću za 2:0, dok je treći gol bio djelo gostujućeg golmana Dušana Puletića, od kojeg se lopta odbila u mrežu poslije udarca Petra Mišića.

Za 4:0 je u 39. minuti zabio Salko Nargalić.

Iako se činilo da bi gosti mogli doživjeti pravu katastrofu, "domaći" su u nastavku "povukli ručnu" i mirno priveli meč kraju.

Leotar je u 90. minuti uspio postići utješni gol preko Marka Pervana.

Današnja pobjeda bila im je treća pobjeda ove sezone, a s njom su se probili na prvo mjesto s 10 bodova.

Leotar je pretposljednji 11. s četiri boda.

Nogometaši Borca savladali su tim Željezničara rezultatom 2:1.

Igrala se 14. minuta kada je Stjepan Vego u želji da očisti centaršut Zakarića pogodio vlastitu mrežu za 1:0 Borca.

U 41. minuti Borac stiže i do drugo gola. Odbrana Plavih je “zaspala”, lopta stigla do Vojnovića koji pogađa mrežu Bnedera.

U drugom poluvremenu ulazak Beganovića i Amoaha donio je dosta živosti u timu Željezničara.

Napravili su nekoliko prilika, a gol je stigao u 76. minuti. Vojnović je faulirao Štilića, a upravo iskusni nogometaš bio je egzekutor najstrožije kazne.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao pa je tim Nenada Lalatovića upisao velika tri boda.

13. listopad 2024 19:13