olimpijske igre

Srebro za hrvatske vaterpoliste za kraj Olimpijade! Srbi raspoloženiji u finalu

Piše desk  /  11.08.2024., 15:08h

Hrvatska vaterpolo reprezentacija osvojila je srebrenu medalju na Olimpijskim igrama. U velikom finalu Barakude su poražene od Srbije s 13:11.

Loše je Hrvatska otvorila susret i izgubila 1. četvrtinu s 2:5. Prije svega izabranici Ivice Tucka očajno su igrali u obranu, a ni s igračem više u napadu nisu pronalazili rješenje za sjajnu obranu Srbije.

U drugoj četvrtini Srbija je zadržala prednost te na poluvrijeme odlati s prednošću od 8:5. U prve dvije četvrtine Srbi su imali maksimalnog igrača više, odnosno 7 od 7.

Srbi su i u nastavku situaciju držali pod svojom kontrolom, Filipović je branio sve što je trebao i nakon treće četvrtine ‘Delfini‘ su imali 11:8.

Imala je Hrvatska u posljednjoj četvrtini priliku da se u potpunosti vrati u utakmicu odnosno na jedan pogodak zaostatka, ali tri minute prije kraja Dedović je zabio uz puno sreće za 12:9 i tu je priča bila gotova.

Na kraju je završilo 13:11 i Srbija treći put zaredom osvaja olimpijsko zlato.

Bez obzira na poraz, može se reći kako su ove Olimpijske igre u Parizu bile uspješne za hrvatski sport.