euro 2024.

Srbija i Engleska su odigrale utakmicu s najmanje udaraca po golu u povijesti Eura

Piše desk  /  17.06.2024., 08:49h

Na Veltins Areni u Gelsenkirchenu Engleska je u prvom kolu skupine c s 1:0 pobijedila Srbiju. Gol za pobjedu postigao je Jude Bellingham u 13. minuti. Premda je Engleska ušla u susret kao veliki favorit, osim pogotka kojeg je zabila u ranoj fazi i grede Kanea u 77. minuti, ništa od nje nismo vidjeli.

Momčad Garetha Southgatea je odigrala jalovu i blijedu utakmicu i Srbija je u dobom dijelu utakmice bila konkretnija, no nije znala kako doći do prave šanse i pogotka. Ipak, treba naglasiti da puno opasnija nije bila ni Srbija koja je imala samo jedan udarac u okvir.

Koliko je utakmica bila neatraktivna za gledanje najbolje govori činjenica da se radi o utakmici s najmanje udaraca po golu u povijesti Eura. Naime, Engleska je zapucala šest puta, Srbija jednom manje. Nikad se nije dogodilo da dvije ekipe sakupe ukupno samo 11 udaraca po golu. Dosad su rekord s 12 udaraca po utakmici držale tri utakmice: Italija 1:0 Švedska (2016), Wales 1:0 Sj. Irska (2016), Češka 0:1 Engleska (2020).

08. rujan 2024 02:27