Livajin učinak za Hajduk u europskim utakmicama: Odigrao 11, zabio jedan gol iz penala i ima dvije asistencije

Piše desk  /  16.08.2024., 10:29h

Hajduk je jučerašnjim porazom 0:1 od slovačkog Ružomberoka ispao iz kvalifikacija za Konferencijsku ligu i završio svoj europski put u ovoj sezoni. Nakon 0:0 na gostovanju, Hajduku je na Poljudu presudio je rani autogol Zvonimira Šarlije, ali i neefikasnost pred golom suparnika.

Ispadanje Hajduka šokantan je ishod za splitsku momčad, a za mnoge i neočekivan. Gledaju li se vrijednosti igrača prema Transfermarktu, tim koji vodi Gennaro Gattuso vrijedi gotovo osam puta više od Ružomberoka. Ukupna vrijednost Hajdukovog kadra prema Transfermarktu iznosi 50.5 milijuna eura, dok Slovaci vrijede 6.75 milijuna. Također, Ružomberok je prošle sezone bio tek peta momčad slovačkog prvenstva, a Europu je izborio tako što je osvojio kup, prenosi Index.

Hajdukova neefikasnost posebno je došla do izražaja pred kraj prvog dijela, kada je u razmaku od pet minuta Marko Livaja pucao glavom pored gola s pet metara, a onda i nedovoljno dobro u situaciji jedan na jedan protiv Fruhwalda. Ubrzo se promašajem na Livajino dodavanje istaknuo i Trajkovski, a do kraja poluvremena šanse nisu iskoristili Livaja, još jednom, i Dario Melnjak. U drugom poluvremenu pravih šansi Hajduka nije bilo.

Livajini promašaji nastavljaju njegovu ne baš uspješnu europsku avanturu u Hajdukovom dresu. Livaja se u Hajduk vratio 2021. godine i dosad je za njega odigrao 135 utakmica uz učinak od 74 gola i 35 asistencija. Ipak, u njegovim europskim utakmicama za Hajduk to ne izgleda tako uvjerljivo. U 11 utakmica zabio je jedan gol iz penala i dvaput asistirao.