euro 2024.

Junak Portugala: "Do kraja smo vjerovali da možemo preokrenuti utakmicu"

Piše desk  /  19.06.2024., 08:54h

Portugal je sinoć u posljednjoj utakmici prvog kola Europskog prvenstva stigao do dramatične pobjede nad Češkom od 2:1. Česi su od 62. minute vodili golom Lukaša Provoda, no sedam minuta poslije Robin Hranač zabio je autogol i vratio Portugal u igru, da bi Francisco Conceicao u 92. minuti donio sva tri boda momčadi Roberta Martineza. Na čelu skupine F sada Turska i Portugal imaju po tri boda, dok su Gruzija i Češka bez bodovnog učinka

Najbolji igrač utakmice bio je veznjak PSG-a Vitinha. Dvadesetčetverogodišnji Portugalac imao je 95 posto točnosti dodavanja, osvojio je 6/6 duela s protivnicima i suvereno je kontrolirao sredinu terena. Nakon utakmice je izjavio:

"Bili smo jako dobro organizirani i držali smo se plana igre. Srećom, izjednačili smo i do kraja smo vjerovali da možemo preokrenuti utakmicu. Moramo biti bolji, ali ovo je ipak bila prva utakmica. Svi su bili entuzijastični, a ponekad smo bili prebrzi i ishitreni."

03. rujan 2024 04:17