olimpijske igre

Hrvatska poražena od Slovenije u drugom kolu rukometnog turnira

Piše hina  /  29.07.2024., 13:10h

Hrvatska muška rukometna reprezentacija u susretu je 2. kola grupe A na Olimpijskim igrama u Parizu izgubila od Slovenije sa 29:31 (13:13).

Hrvatska je odlično otvorila utakmicu, povela 5:1 nakon 11 minuta, držala četiri gola prednosti do 9:5, ali nakon ulaska golman Lesjaka Slovenija uhvatila rezultatski priključak.

Ključnim se pokazalo razdoblje od 44. do 50. minute kada je Slovenija serijom 5:0 stigla do prednosti 25:21. Hrvatska je smanjila na 25:23, a kod tog rezultata Šoštarić nije iskoristio "zicer" za smanjenje na gol razlike sedam minuta prije kraja i tu je propala posljednja prilika za povratak u dvoboj.

Mario Šoštarić, Zvonimir Srna i Ivan Martinović postigli su po pet golova za Hrvatsku, dok su Sloveniju predvodili Blaž Janc i Aleks Vlah sa po osam pogodaka.

Nakon dva kola i Hrvatska i Slovenija imaju po dva boda.

Hrvatska će u trećem kolu u srijedu od 11 sati igrati protiv Njemačke koja nakon prva dva kola ima maksimalna četiri boda. Slovenija se isti dan sastaje sa Švedskom.

15. rujan 2024 17:40