hrvatska džudašica

Evo koliko će Barbara Matić zaraditi od olimpijskog zlata

Piše desk  /  01.08.2024., 11:42h

Fantastična Barbara Matić (29) osvojila je zlatnu olimpijsku medalju u judu u kategoriji do 70 kilograma. Matić je u sjajnoj borbi pobijedila Njemicu Miriam Butkereit i Hrvatskoj donijela drugo odličje na ovim Igrama. Broncu je osvojio Miran Maričić u finalu zračne puške na deset metara.

Barbara Matić od hrvatske će države dobiti i financijsku naknadu za zlatnu medalju. Jednokratno će osvojiti 41 tisuću eura te pravo na sportsku mirovinu, koje se aktivira nakon navršenih 40 godina. Ona iznosi 40 do 100 posto prosječne neto hrvatske plaće, ovisno o broju medalja i jačini natjecanja.

Splićanki, koja je bila prva nositeljica turnira, ovo je prva olimpijska medalja u trećem pokušaju, a dodala ju je impresivnom popisu osvojenih odličja na velikim natjecanjima. Matić je dvostruka svjetska prvakinja, ove godine osvojila je i Europsko prvenstvo, ima tri titule na Grand Slam turnirima, pet zlata na Grand Prixu, a uz sve to je i dvaput bila juniorska prvakinja.

14. rujan 2024 16:06