Chloe Haynes (21) pronađena je mrtva u poznatom hotelu u središtu grada 10. rujna u 6.37 sati nakon što su hitne službe dojurile na mjesto događaja.
Njezina majka Nicola Williams (49) kaže da je ormar pao i zgnječio joj dušnik nakon što je ‘zbunjena‘ ustala iz kreveta nakon kasnog noćnog izlaska.
Gospođa Williams iz Wrexhama u Sjevernom Walesu rekla je: ‘Chloe je otišla iz Pwllhelija oko 19.40 i otišli su u Adelphi gdje je bila neka proslava zaruka ili takvo nešto.
‘Do ponoći je pila žestoka pića i bila je malo pripita, pa ju je prijatelj odveo natrag u hotel da prespava, a onda se vratio društvu. Čini se da je ustala iz kreveta zbunjena, ne znajući gdje se nalazi, i otvorila je vrata ormara možda misleći da je WC ili ulazna vrata sobe. Bio je to veliki, stari, teški ormar i pao je na nju i zdrobio joj dušnik.‘
Chloeina mama otkrila je da se prijatelj njezine kćeri vratio u sobu u ranim jutarnjim satima i ondje zatekao stravičan prizor.
Vikao je da pozove pomoć nakon čega su došla dvojica muškaraca iz drugih soba i maknuli ormar s Chloe, ali bilo je prekasno da joj se spasi život.
Govoreći o svom gubitku, Williams je rekla: ‘Voljela je životinje, imala je malog psa Archieja kojim je bila opsjednuta. Ima toliko njihovih zajedničkih fotografija. Zvala sam ju ‘ptičica‘. Bila je tako sitna i mala, a kad je jela bila je poput ptičice. Bila je tiha, bila je netko tko ne govori ako baš ne mora.‘
‘No u posljednjih godinu dana polako je izlazila iz svoje ljušture, stjecala je samopouzdanje i imala širok krug prijatelja. Bila je ljubazna i brižna i činilo se da se povezuje s gay muškarcima, a tako je upoznala prijatelja s kojim je otišla u Liverpool.‘
Nicola Williams je rekla da je njezina kći uživala u svom poslu konobarice u turističkom parku, koji joj je također osigurao smještaj, te da je ‘živjela najbolje dane svog života‘.
Rekla je: ‘Planirala je ići u autoškolu i za to je uštedjela malo novca, a htjela je otići na odmor u inozemstvo s prijateljicama. Radila je sve ono što bi svaka 21-godišnjakinja radila. Bila je lijepa, ali se borila sa samopouzdanjem pa zapravo nije znala koliko je lijepa, a to ju je činilo lijepom i iznutra. Bila je vrlo draga.‘
Majka kaže da želi ‘znati svaki detalj‘ svaki mogući detalj ove strašne nesreće.
‘Ne znam koliko je dugo bila tamo prije nego što je umrla, no rekli su nam je da je netko čuo buku iz sobe oko 3 ujutro, ali to nije prijavio‘, rekla je.
‘Jednostavno ne mogu vjerovati da se moja kćer nikad neće vratiti kući zbog ormara, zbog možda dva šarafa u zidu. Svake godine svu svoju djecu slikam na kauču u božićnoj odjeći, a sad će netko faliti.‘
Glasnogovornik Vijeća Liverpoola rekao je: ‘Provodimo zdravstvenu i sigurnosnu istragu o smrti u hotelu Adelphi 10. rujna.‘
Britannia Hotels, koji upravlja Adelphijem, kontaktiran je za komentar.
U vezi sa smrću Chloe Haynes isprva su uhićena trojica muškaraca, ali su kasnije pušteni bez podizanja optužnice.
Muškarci u dobi od 26, 46 i 49 godina uhićeni su kada je policija Merseysidea pokrenula istragu o djevojčinoj smrti, ali je kasnije postalo očito da je njezina smrt bila nesretni slučaj.
U vrijeme incidenta, glavna inspektorica Lynsay Armbruster rekla je: ‘U ranoj smo fazi istrage i pokušavamo utvrditi okolnosti oko smrti mlade žene. Molila bih sve koji su bili u hotelu u ranim jutarnjim satima, a možda su nešto vidjeli ili čuli, da se jave.‘
Društvene mreže zatrpane su izrazima sućuti povodom smrti mlade žene. Jedan Chloein prijatelj je rekao: ‘Odmori se lijepa djevojko‘.
Drugi je dodao: ‘Apsolutno sam slomljenog srca.‘
A treći je rekao: ‘RIP ljepotice.‘
Hotel je postao naširoko poznat nakon dokumentarne serije iz 1997., ‘Hotel‘, koja je gledateljima pružila rijedak uvid u svakodnevno funkcioniranje tog hotela.
Glumac iz serije ‘Fawlty Towers‘, Andrew Sachs, bio je narator u popularnoj BBC-jevoj seriji, koja je nakon emitiranja prve epizode dosegla brojku od 11 milijuna gledatelja.
Hotel je postao popularan među putnicima koji su bili dovoljno bogati da prijeđu Atlantik na prekooceanskim brodovima poput Titanica početkom 20. stoljeća.
Također se može pohvaliti nekim poznatim slavnim osobama koje su u njemu odsjele, uključujući bivšeg britanskog premijera Winstona Churchilla koji je toliko volio hotel da je u njemu kasnih 1940-ih održavao važne sastanke.
Harold Wilson, još jedan bivši premijer, također je boravio u hotelu i čak svojem omiljenom apartmanu dao svoje ime.
Hotel u središtu grada, koji je za dlaku izbjegao bombardiranje 1941. godine, također je privukao zvijezde poput Franka Sinatre, Judy Garland i Boba Dylana.
No ovo nije prvi put da je netko pronađen mrtav u Adelphiju. Plemić Sir ‘Jock‘ Delves Broughton je 1941. u hotelu izvršio samoubojstvo nakon što je završio na sudu zbog ubojstva ljubavnika svoje žene, prenosi Jutarnji.hr.
Dnevnik.ba