Mladi Hercegovac oduševio NBA i srušio Minnesotu s pet trica

Piše D  /  17.12.2017., 09:12h

Za 29 minuta u igri Čapljinac je postigao 17 poena, uz sjajan šut iz igre 6/10, te posebno za tricu, koju je gađao 5/8, što je izvrsnih 62 posto uspješnosti. Dodao je dva skoka, te po jednu asistenciju, ukradenu loptu i blokadu, prenosi Index.hr.

Navijači Sunsa, oduševljeni što im je donio tek desetu pobjedu ove sezone (10-21) i to protiv momčadi koja ima daleko bolji skor od Sunsa (17-13), Bendera su proglasili igračem utakmice.

Pobjeda i Benderov ogroman doprinos još su vrijedniji jer su Wolvesi vodili tijekom prve tri četvrtine, a prednost im je često bila i dvoznamenkasta.

Bender je tricom devet minuta prije kraja zaostatak Sunsa smanjio na samo jedan koš, a drugom, kojom je njegovoj momčadi donio tek drugo vodstvo na utakmici (95:93) došao je do rekordnih 17 koševa u NBA.

Zadnjih mjesec dana Bender uživa u velikim uspjesim.

Prvo je Lakersima ubacio do sada rekordnih 15 koševa, ali u porazu 93:100, da bi zatim protiv Bullsa prvi put u NBA igrao u početnoj petorci. Konačno, protiv Wolvesa je upravo popravio vlastiti rekord.

19. travanj 2024 00:04