MAKEDONIJA PRVA U SKUPINI Propustila zicer za pobjedu protiv europskog prvaka

Piše D  /  17.01.2018., 08:01h

Utakmicu u zagrebačkoj Areni bolje su otvorili Makedonci i poveli 6:3 u 13. minuti, ali su Nijemci napravili sjajnu seriju 7:1 i u 21. minuti stigli do vodstva 10:7. Ipak, Lazarov i društvo reagirali su do kraja prvog dijela pa je prvak na poluvremenu imao samo gol prednosti, 12:11.

Makedonija je bolje otvorila dvoboj i u drugom poluvremenu, a nakon vodstva 19:16 u 41. minuti gledali smo praktički gol za gol do samog kraja i velike drame.

U 59. minuti i 48. sekundi kod rezultata 25:25 Makedonci su imali napad za pobjedu. Suci su podigli ruke, a Lazarov majstorski pronašao Stoilova na crti, ali mu je zicer fantastično obranio vratar Heinevetter te pružio priliku svojoj ekipi da na kraju stigne do pobjede za deset sekundi.

Pokušali su Nijemci napraviti akciju za desno krilo, ali su ih Makedonci pročitali te na kraju potpisali sjajan bod u Zagrebu.

Kod Makedonije Taleski zabio je šest, a Manaskov i Lazarov po pet golova. Njemačku je predvodio Weinhold s osam pogodaka, a Gensheimer dodao je pet.

25. travanj 2024 11:05