Košarkašice BiH pobijedile Slovačku na startu kvalifikacija za EP

Piše D  /  11.11.2017., 09:11h

Slovakinje su držale prednost u većem dijelu prve četvrtine, ali su bh. košarkašice na kraju došle do prednosti i tu dionicu okončale s pet poena (21:16). U drugoj četvrtini gošće su serijom 7:0, došle do nove prednosti (23:29), ali su izabranice izbornika Gorana Loje ponovno odigrale dobru završnicu i na odmor otišle sa plus šest poena (41:35).

Bh. košarkašice zadržale su prednosti i u trećoj dionici, ali nisu uspjele napraviti veću rezliku od četiri poena (55:51). Dobrom igrom u obrani bh. tim je u posljednjoj četvrtini uspio prelomiti rezultat i doći do prvih bodova u kvalifikacijama.

Bh. tim su do pobjede predvodile Milica Deura sa 27 i Marica Gajić s 15 poena, dok je kod Slovakinja najefikasnija bila Orsozova s 24 poena. U drugom susretu A-grupe reprezentacija Crne Gore u gostima je svladala Island sa 84:62.

Naredni susret košarkašice BiH igraju za četiri dana u Podgorici protiv Crne Gore.

19. travanj 2024 00:21