Golijada u Vinkovcima! Hajduk zabio Cibaliji pet pogodaka

Piše D  /  11.02.2018., 09:02h

U prvom poluvremenu Cibalia je bila u svemu ravnopravan suparnik Hajduku i mogli su povesti već u prvoj minuti utakmice kada je Kordić lobom već savladao vratara Leticu ali je loptu na putu ka mreži ramenom zaustavio Lopez i poslao je u korner, piše Večernji list.

Mogli su domaćini povesti i u 13. minuti kada je Letica glavom poslao loptu do Kordića koji  je nije uspio poslati u nebranjenu mrežu.  Imao je i Hajduk dvije izgledne prigode, ali je u 9. minuti udarac Ohandze s 35 metara vrhovima prstiju uspio obraniti vratar Brkić, dok povratnik u redove Hajduka Mijo Caktaš u 13. minuti udarcem glavom loptu s udaljenosti od dva metra šalje iznad grede.  U 40. minuti Nižić upošljava Saida koji iz blizine dovodi goste u vodstvo. Drugo poluvrijeme proteklo je u dominaciji Hajduka  čiji  su igrači  na krilima najboljeg pojedinca susreta Franka Ohandze postigli još četiri gola od kojih je Ohandza kod dva bio asistent, a kod dva realizator.

U 63. minuti Ohandza se probio po desnoj strani i nesebično uposlio Caktaša kojemu nije bilo teško iz blizine povećati vodstvo. I kod trećeg kola Andre Fomitschowa asistent je bio Ohandza koji je golovima u 76. i 80. minuti okrunio jednu od svojih najboljih igara u dresu Hajduka. Nakon 21. kola Hajduk s 41. bodom je na drugom mjestu s tri boda prednosti pred drugoplasiranom Rijekom, ali i 12 boda manje od prvoplasiranog Dinama s kojim će se u nedjelju sastati u Maksimiru u najvećem derbiju hrvatskog prvenstva. Izabranici trenera Mladena Bartolovića ostali su bez bodova na svom terenu i do kraja prvenstva Cibaliju očekuje grčevita borba s Istrom 1961 za osmo mjesto koje i iduće sezone osigurana nastup u Prvoj HNL.

Do sada su Cibalia i Istra 1961. osvojili po 17 bodova i imaju pet bodova više od posljednjeplasiranog Rudeša koji će u 17 sati igrati posljednju utakmicu ovog kola protiv Lokomotive. Susret je igran na stadionu HNK Cibalije, a sudio je pred 2.000 gledatelja Mario Zebec iz Cestice. Strijelci: 0-1 Said (40), 0-2 Caktaš (61), 0-3 Fomitschow (69), 0-4 Ohandza (76), 0-5 Ohandza (80) Poredak: Dinamo 53, Hajduk 41, Rijeka 38, Osijek 36, Inter 27, Lokomotiva (-1) 23, Slaven 22, Istra i Cibalia po 17, Rudeš (-1) 12.

18. travanj 2024 22:14