(FOTO I VIDEO) Kakav povratak Plemića! O ovome će se pričati godinama

Liga za prvaka BiH: Zrinjski – Željezničar

ožu 17, 2018

U derbiju 2. kola Lige za prvaka nogometne Premijer lige BiH Željezničar i Zrinjski su u Mostaru podijelili bodove odigravši u nevjerojatnoj utakmici neodlučeno 3:3.

Nogometaši Zrinjskog napravili su jedan od najvećih 'comebackova' u povijesti Premijer lige BiH. Na kišom natopljenom terenu pod Bijelim Brijegom, Plemići su u samo četiri minute uspjeli nadoknaditi prednost Željezničara i ostaviti barem jedan bod u Mostaru.

Završilo je 3:3, rezultat koji bi Željezničar prije početka meča rado prihvatio, ali nakon današnje utakmice, neće se sretni vratiti u Sarajevo.

Već u 8. minuti gosti su šokirali Mostarce i došli do vodstva. Zakarić je prošao po desnoj strani i ubacio loptu, a ona pogađa Barišića koji je nesretno šalje u vlastitu mrežu.

Zrinjski je nakon primljenog pogotka bio bolja momčad. Prvu veću priliku Mostarci su stvorili u 14. minuti kada je Bilbija s nekih dva metra promašio prazan gol gostiju. Morao je napadač Zrinjskog bolje odreagirati u ovoj situaciji.

Nastavljali su Plemići s napadima, ali obrana Željezničara predvođena vratarom Kjosevskim zaustavljala je svaku prijetnju.

U 27. minuti gosti koriste nemoć aktualnog prvaka i povećavaju prednost nakon sjajne akcije. Ubiparip je lijepo proigrao Vranješa koji lagano matira Pirića za 0:2.

No, Mostarci su po tko zna koji put u ovom prvenstvu oštećeni od strane sudaca. U početku akcije gostiju, pomoćni sudac nije označio čisto zaleđe.

Malo je Zrinjski pokazao na kišom natopljenom terenu u Mostaru,a gosti iz Sarajeva su rutinski čuvali prednost. Ipak, najbolju svoju priliku, Zrinjski je imao u samom finišu prvog dijela kada Filipović pogađa gredu.

Nakon povratka iz svačionica, domaćini su napadački krenuli u drugo poluvrijeme, ali fantastično postavljena igra gostiju iz Sarajeva nije dozvoljavala Plemićima da ugroze gol Kjosevskog.

Gosti su u 86. minuti pogotkom Zakarića iz jedanaesterca za poveli s velikih 0:3.

I kada su svi očekivali mirno privođenje utakmice kraju,Zrinjski se budi i u svega četiri minute postižu  tri pogotka dolazi do izjednačenja.

Blitzkrieg Mostarca koji se nikada nije vidio na ovim prostorima, šokirao je goste i ostavio borbu za titulu otvorenom.

Za Zrinjski su u velikoj drami u samom finišu pogađali Jović (89'), Aćimović (91') i Pezer (92).

U drugom susretu Lige za prvaka, Krupa i Široki Brijeg odigrali su utakmicu bez golova. Gosti su bili opasniji u ovom susretu, ali loš teren jednostavno nije dozvolio Širokobriježanima da pokažu svoju pravu igru .

Odigrana su i dva susreta Lige za ostanak u kojima je Vitez doživio još jedan težak poraz na svom terenu izgubivši od Slobode s 0:3. U drugom susretu Mladost je na svom terenu svladala Borac s 2:0.