Zrinjski sjeo na vrh ljestvice, Željezničar pao na Bijelom brijegu

Piše D  /  03.03.2018., 05:03h

Osvajanjem tri boda momčad trenera  Blaža Sliškovića preuzela je prvo mjesto na ljestvici.

Zrinjski je pred oko 3000 gledatelja na stadionu pod Bijelim Brijegom nadigrao glavnog konkurenta u borbi za naslov prvaka.

Prvu prigodu na utakmici bilježimo u 8. minuti kada je udarac Handžića u posljednji trenutak izblokirao Graovac. Jedinu prigodu u prvom dijelu gosti su imali u 14. minuti preko Zeca čiji pokušaj je lako zaustavio Pirić. Napadač Zrinjskog Haris Handžić ni danas nije imao svoj dan. Handžić u 22. minuti loše prima loptu pred golom Željezničara, i tako je propala velika prigoda za domaćina. Osam minuta kasnije Handžić je pokušao petom, ali je Kjosevski obranio njegov pokušaj. Sjajnu prigodu za Zrinjski propustio je Bilbija u 24. minuti. Nakon udarca iz kuta veznjak Zrinjskog sa 7-8 metara šutira pored gola.
Zrinjski do vodstva dolazi u 36. minuti. U gužvi pred golom Željezničar najbolje se snalazi Pezer i postiže svoj drugi pogodak u dresu Plemića.

U posljednjim trenucima prvog dijela Zrinjskog nije sviran očigledni jedanaesterac. Bogičević je srušio Filipovića u šesnaestercu Željezničara, ali se glavni sudac Elvis Mujić iz Banovića nije oglasio.

Drugo poluvrijeme nije donijelo puno izglednih situacija za postizanje pogotka. Najbolju prigodu za Zrinjski nije iskoristio Gržan u 62. minuti susreta kada je njegov udarac zaustavila greda. Za Željezničar u 78. minuti Sinan Ramović nije uspio pogoditi mrežu domaćina.

Sudac Elvis Mujić u glavnoj ulozi je bio u 79. minuti. Bogičević je udario Bilbiju, a sudac iz Banovića žuti karton dodijelio Stevanoviću. Za Bogičevića bi to bio drugi žuti, odnosno crveni karton.

U 91. minuti Jović ne koristi stopostotnu prigodu za Zrinjski. Kjosevski je fantastičnom reakcijom spasio svoj gol.

Zrinjski: Pirić, Barišić, Čirjak, Handžić (od 64. Jović), Pezer, Stojkić, Todorović (od 61. Gržan), Jakovljević, Filipović, Kadušić, Bilbija.

Željezničar: Kjosevski, Stevanović, Graovac, Zec (od 69. Kajkut), Mehremić, Ramović (od 85. Hajdarević), Blagojević, Bogičević, Zakarić, Vranješ, Ubiparip.

18. travanj 2024 15:51