Zrinjski remijem otvorio Ligu za prvaka

Piše D  /  10.03.2018., 05:03h

Aktualni prvaci pomalo su uspavano ušli u utakmicu što su gosti iz Bijeljine iskoristili i već u 8. minuti došli do vodstva.

Bivši Plemić, Velibor Đurić sjajno se namjestio na vrhu šesnaesterca, fintom izbacio Čirjaka i odmjerenim udarcem svladao Pirića.

Par minuta kasnije mogao je Radnik i do drugog pogotka, ali na sreću Mostaraca, udarac Pece odlazi pored gola.

Uslijedio je i novi udarac za Zrinjski koji je stigao u vidu ozljede Ognjena Todorovića, umjesto kojeg je ušao Šime Gržan.

U 29. minuti prva velika prilika za Plemiće. Čirjak je sjajno ubacio loptu, a Nemanja Bilbija sa šest metara neometan glavom puca preko gola.

u 35. minuti Zrinjski dolazi i do prvog udarca u okvir gola. Bilbija i Jović su izigrali obranu gostiju na malom prostoru, ali udarac Jovića brani Lučić.

Dvije minute kasnije Gržan je imao novu priliku za Zrinjski, ali i njegov udarac brani vratar Radnika i šalje loptu u korner. Iz tog kornera Mostarci su zatresli mrežu gostiju preko Bilbije. No, sudac je vidio nepostojeći prekršaj napadača Zrinjskog i bez razloga poništio izjednačujući gol.

No, u drugom poluvremenu Zrinjski je zaigrao bolje i u 54. minuti dolazi do pogotka. Bio je to mat u tri poteza: Pirićevu dugu loptu, glavom je proslijedio Bilbija, a Filipović sve to lijepo prati i sjajnim trkom dolazi do lopte i plasira je u mrežu.

Bio je ovo 13. pogodak Miloša Filipovića s kojim se izjednačio na vrhu ljestvice najboljih strijelaca s napadačem Sarajeva Mersudinom Ahmetovićem.

U 79. minuti mogao je Filipović i do drugog pogotka kada je odlično zaprijetio iz slobodnog udarca, ali je Lučić imao još ljepšu paradu i spasio svoju momčad.

Mogao je i Radnik do pobjede u finišu utakmice, ali pokušaje Pece i Srećkovića uspjeli su zaustaviti Pirić i obrana Zrinjskog.

Na kraju je ostalo 1:1, a rezultatom, naravno, mogu biti zadovoljniji gosti koji neporaženi napuštaju Mostar.

Momčad Blaža Sliškovića ostaje na prvom mjestu s 51 bodom, jednim više od Željezničara koji sutra igra na svom terenu protiv Krupe. Sutra na Pecari prvo kolo Lige za prvaka igraju Široki Brijeg i Sarajevo.

U sljedećem kolu (17. ožujka) Zrinjski ponovno igra pod Bijelim Brijegom u derbiju sa Željezničarom.