(VIDEO) Ili je Messi toliki majstor, ili je Courtois zaboravio braniti

Piše D  /  14.03.2018., 11:03h

Nakon nogometnog klasika između Barcelone i Chelsea saznali smo sve četvrtfinaliste Lige prvaka. Posljednji putnik među osam najboljih odlučivao se na Camp Nou, a tamo su Katalonci predvođeni Leom Messijem svladali londonske ‘Plavce‘ s 3:0.

Iako su gosti morali loviti rezultat budući da je na Stamford Bridgeu bilo 1:1, ono što trener Chelsea, Antonio Conte ni pod svaku cijenu nije želio, dogodilo se... Primili su pogodak već u drugoj minuti i to na način koji ne priliči jednoj od najboljih obrambenih ekipa.

Messi i Suarez su kombinirali uz pomoć zadnje linije ‘Plavaca‘, a argentinski čarobnjak iz mrtvog kuta kroz noge Courtoisa šalje loptu u mrežu za erupciju oduševljenja na Camp Nou. Sramotna, reakcija jednog od najboljih vratara svijeta, ili majstorija najboljeg nogometaša svih vremena, prosudite sami...

Chelseaju nije preostalo ništa drugo nego otvoriti se i napasti, a to je protiv Barcelone dvosjekli mač.

Sijevnula je kontra Katalonaca nakon izgubljene lopte, Messi se otresao dvojice čuvara, sačekao i lijepo uposlio Dembelea. Mladi francuski napadač nije se puno mislio, potegao je iz sve snage i ‘kroz uši‘ rasparao večeras ‘odsutnog‘ Courtoisa.

Ne može se reći kako je Chelsea večeras loše igrao. Imali su loptu u svom posjedu i stvorili dosta prilika, pogotovo u finišu prvog dijela. Alonso se našao u sjajnoj prilici, ali Ter Stegen brani. U nastavku napada Kante je odlično prošao, ali šalje loptu pored gola. U sudačkoj nadoknadi Alonso je iz slobodnog udarca pogodio vratnicu.

Kao da je Chelsea potrošio svu sreću na posljednjem gostovanju na Camp Nou kada su s igračem manje eliminirali Barcelonu (2:2).

Početkom drugog dijela očajni Courtois dodaje loptu Suarezu, ali ako je itko bio neraspoložen kod Barcelone, to je bio Urugvajac čiji udarac brani belgijski vratar i donekle se iskupljuje.

U 49. minuti tražili su igrači Chelsea jedanaesterac jer je Pique povukao Alonsa, ali slovenski sudac Skomina je ostao nijem.
Ponovno se Alonso našao u dobroj prilici, no njegov udarac sjajno blokira Pique.

I kada ne iskoristiš svoje šanse, uslijedi kazna, a ona se ponovno ukazala u obliku Lea Messija. Sjajno se sjurio Argentinac pored gostujuće obrane i ponovno kroz noge matirao Courtoisa, koji je imao vjerojatno najlošiju utakmicu karijere.

Bio je to 100. pogodak Messija u Ligi prvaka.

Do kraja se Barcelona još više povukla, nije imala više što tražiti u napadu , i mirno je privela utakmicu kraju.

I da! Ipak je Courtois uspio nešto obraniti večeras, udarac Paulinha u 85. minuti, a Chelsea još nešto promašiti – Rudiger je pogodio gredu u 90. minuti.

Završilo je s 3:0 i bila je to prva pobjeda Katalonaca nad ‘Plavcima‘ nakon 8 međusobnih utakmica, odnosno 12 godina.

Barcelona se tako pridružila Bayernu, Juventusu, Manchester Cityju, Liverpoolu, Sevilli, Real Madridu i Romi u četvrtfinalu.