Širokom pripao ‘Hercegovački derbi‘, Momčad s Pecare blizu play-offa

Piše Toni Raspudić  /  14.04.2018., 09:04h

Mada rezultat to ne pokazuje, bila je ovo ponovno dramatična utakmica koju su domaćini riješili u polovinom zadnje dionice.

Domaćini su bili ti koji su bolje otvorili utakmicu. Mlada, razigrana momčad Širokog radila je velike probleme pomalo usporenim Plemićima. Široki je brzo došao do značajnije prednosti, a prvu dionicu okončali su s plus 12 u svoju korist (27:15).

Ali, Mostarci se bude u drugoj četvrtini, podižu obranu na razinu više, a namještene su i nišanske sprave. Izluđivali su Plemići domaćine brzim akcijama i sjajnim šutom za tri poena. Gosti prelaze u vodstvo i u svlačionice odlaze s prednošću (42:46).

U trećoj dionici gledali smo izjednačenu košarku. Zrinjski je čuvao minimalnu prednost sve do finiša četvrtine. Brummitt je zaradio nesportsku i Širokobriježani se preko slobodnih bacanja vraćaju u prednost. Za Amerikanca je to bila druga nesportska pogreška i morao je ranije u svlačionicu. Nakon toga sijavale su trice i s jedne i s druge strane, a u posljednju dionicu s prednošću ulaze domaćini (68:65).

Početkom zadnje dionice Široki odlazi na plus 9, no preko Smajlagića Zrinjski smanjuje zaostatak, a tricom Murryja dolazi do izjednačenja (74:74). Ipak tricama Drežnjaka i Batinića domaćini ponovno rade prednost koju još povećavaju koševima iz slobodnih bacanja. Zrinjski nije preostalo vremena da preokrene rezultat i Široki na kraju slavi s velikih plus 15 (95:80).

Široki je do pobjede predvodio Cromer s 25 poena.  Batinić je ubacio 17, a Dario Drežnjak 16 koševa.

Kod Zrinjskog su najbolji bili Smajlagić s 23 i Murry s 18 poena.

Ovim porazom Zrinjski je ostao na vodećem mjestu, ali sada Igokea, koja je danas pobijedila Bosnu, ima isti omjer kao i Mostarci od 5 pobjeda i 2 poraza.

Široki je ovom pobjedom dobio nade kako se može dočepati prve četiri pozicije koje vode u play-off, a on im bježi za samo jednu pobjedu.

18. travanj 2024 16:38