Poznati polufinalisti Božićnog malonogometnog turnira u Orašju

Piše D  /  25.12.2017., 08:12h

Poznati su polufinalisti 1.Božićnog malonogometnog turnira „Orašje 2017“.  Četvrtfinalne utakmice odigrane su u izvanrednom sportskom ambijentu u prepunoj dvorani ŠC fra Martina Nedića u Orašju. U petak je bila humanitarna večer u kojoj su posjetitelji i organizatori turnira pokazali humano srce i u Božićnom vremenu darivanja dali svoj doprinos ovoj akciji. Kompletan prihod od ulaznica, organizator turnira, MNK Posavina Orašje, donirao je za liječenje i rehabilitaciju Josipu Džoiću iz Donje Mahale, koji je teško stradao u prometnoj nezgodi. Plasman u borbu za vrijedne nagrade izborile su ekipe Lux Wash Autopraonica, Tramošnica, AGS Antunović i Jasrebovi. Ovaj put u uvod teksta stavit ćemo i suđenje, jer upravo je to detalj koji treba istaknuti. Suđenje je bilo besprijekorno kao i na svim prethodnim utakmicama, tako da, uz organizatore turnira, sucima pripadaju visoke ocjene, prenosi Radio Orašje.

Najviše uzbuđenja bilo je u prvoj utakmici između ekipa Lux Wash iz Brčkog i ekipe Žute Kobre iz Oštre Luke. Iako su prije utakmice brčaci važili za favorite, momčad Žute Kobre s punim pravom može žaliti što nije prošla u polufinale. Prikazala je izvanrednu igru, nadigrala svoje protivnike, ali u presudnim trenucima mladići iz Oštre Luke nisu uspjeli realizirati sjajne prigode. Utakmica je završila rezultatom 1:1, a oba pogotka postignuta su u drugom poluvremenu koje je ponudilo odličnu igru oba sastava. Za ekipu Žute Kobre strijelac je bio Đuro Maskaljević u 22 minuti, a za brčake dvije minute kasnije Sead Buljubašić. Najistaknutiji pojedinci u oba sastava bili su vratari koji su pokazali sigurnost i sjajnim obranama izmamili aplauze više od 800 gledatelja. Mladi vratar Žutih Kobri Kobaš, u igri je obranio sedmerac, ali je na koncu, u izvođenju sedmeraca uspješnija bila ekipa Lux Wash i tako izborila pobjedu.

U drugom susretu večeri između ekipa Tramošnica i i Monte Carlo pobjednik je bio poznat već nakon pet minuta igre. Sa dva brza proigravanja Samir Isanović i Ratko Buljić doveli su Tramošnicu u veliku prednost, a u nastavku igre pobjedu od 6:0 ovjerili su Ermin Huseinbašić, te Samir Isanović i sa dva pogotka Eldar Dedić- Mešanović.

U trećem susretu između ekipa AGS Antunović Orašje  i A.S. Brvnik MP. Mateora Šamac izostala su očekivanja uzbuđenja i rezultatska neizvjesnost. Labudovi u sastavu AGS-a, postavili su taktički zrelu igru i nisu dozvolili nikakvo iznenađenje. Osmišljenim i brzim akcijama lako su pronalazili put do protivničke mreže i na koncu slavili sa uvjerljivih 5:0.

Posebno je bio raspoložen trostruki strijelac Antonio Vidović za kojeg protivnička obrana nije imala lijeka. Postizao je pogotke iz mrtvog kuta i sa centra igrališta, a svaki njegov pogodak nagrađen je pljeskom prepunog gledališta. Mrežu šamčana prvi je načeo Marko Prgić već u 5 minuti, a golijadu je zaključio Ivan Breškić. Ekipa Meteore nije uspjela stići ni do počasnog pogotka, a sve njihove pokušaje ukrotila je čvrsta obrana na čelu sa nesavladivim Matom Mašićem na golu.  Ovom pobjedom AGS Antunović prometnuo se u vrlo ozbiljnog konkurenta za osvajanje turnira.

Najveći favorit za pobjedničko postolje je ekipa Jastrebovi iz Matića. Jedina od svih 16 sudionika turnira ostvarila je svih pet pobjeda i u dosadašnjem dijelu turnira igra sigurno i lepršavo za gledanje i s pravom je postala miljenik publike. U četvrtfinalu su imali lagan posao protiv ekipe Jahači magle što pokazuje i konačan rezultat 8:3. Mlada i poletna ekipa Jastrebova, uz potporu svojih vatrenih navijača, još jednom je pokazala ozbiljnost i čvrstinu, zbog čega su nagrađeni velikim pljeskom svih prisutnih u dvorani. Već nakon prvih 15 minuta sa tri pogotka su riješili pitanje pobjednika i do kraja su rutinski odradili posao. Najefikasniji u njihovim redovima bio je trostruki strijelac Mihael Kuprešak, član NK Osijek, koji je u dosadašnjem dijelu, uz Matu Ivića, nositelj igre u sastavu ekipe iz Matića. Mrežu ekipe iz Domaljevca po dva put su pogodili Mato Ivić i Tomislav Marković, a jednom se u strijelce upisao Zvonimir Mikić. Pogotke za Jahače magle postigli su Ilija Matić, Marko Lucić i Marko Đukić.

Na Božićnom turniru u Orašju velika uzbuđenja tek će da uslijede. U srijedu na rasporedu polufinalne utakmice u kojim se sastaju: AGS Antunovi : Lux Wash Autopraonica i  Jastrebovi : Tramošnica. Ovaj put nećemo isticati favorite, nego prepustiti akterima da na parketu pokažu tko je bolji. Naravno da i na tribinama očekujemo da navijači budu potpora svojim ljubimcima. Ipak, u jedno smo sigurni, a to je da će tribine nove sportske dvorane, oraške ljepotice, kako su je već nazvali, biti pretijesne da prime sve ljubitelje malog nogometa u Posavini. A kako bi ugođaj polufinalne večeri bio potpun, organizatori su u goste pozvali veliki broj bivših nogometaša s ovih prostora. Gledatelji će u revijalnoj utakmici još jednom na djelu vidjeti nogometaše koji su branili boje HNK Orašje, kroz natjecanja u Prvoj ligi Herceg Bosne, Premijer ligi BiH kao i u kupu UEFA. Bit će to, nadamo se, istinski nogometni spektakl, u kojem će se publici predstaviti 30-ak bivših nogometaša koje će okupiti Goran Živković- Meze i Luka Kobaš. Sportski program u srijedu bit će upotpunjen i susretom mladih nogometaša koji su budućnost ovog turnira i temelj, vjerujemo, dugogodišnje tradicije koju svi priželjkujemo. Utakmice za III mjesto odigrat će ekipe 2004.godište i mlađi i 2006.godište i mlađi, a finalni susret navedenih uzrasta uslijedit će u četvrtak u predigri finala seniorskih ekipa.

19. travanj 2024 04:29