Kakav uspjeh! Mate Pavić osvojio Australian Open i u mješovitim parovima

Piše D  /  28.01.2018., 07:01h

Mate Pavić u razmaku manjem od 24 sata došao je do drugog naslova na Australian Openu, prenosi Večernji.hr.

Jutros je u finalu mješovitih parova s Kanađankom Gabrielom Dabrowskom pobijedio mađarsko-indijsku kombinacije Timea Babos - Rohan Bopanna sa 2:6, 6:4, 11:9!

Nije dobro krenuo meč za hrvatsko-kanadsku kombinaciju, za samo 25 minuta izgubili su prvi set. Nisu u tim trenucima djelovali dobro, još se nisu pronašli i dva puta su gubili servis.

No, nakon prvog seta konačno su proigrali i krenula je velika borba. U drugom setu držali su se servisi sve do 3:3, a onda je došao ključni break i par Pavić/Dabrowski uspio je do kraja održati prednost i izjednačiti na 1:1.

Nakon toga uslijedila je prava drama u odlučujućem tie-breaku!

Pavić i Dabrowski imali su 6:3 i dva servisa, ali propustili su sve tri meč-lopte.

No, ostali su koncentrirani do kraja i pri vodstvu 10:9 iskoristili svoju petu meč-loptu i veliko slavlje moglo je početi.

Pavić je tako zaokružio savršeni tjedan u Australiji, kući se vraća s dva naslova.

Podsjetimo, u subotu je u paru s Austrijancem Oliverom Marachom dobio kolumbijski par Cabal - Farah sa 6-4, 6-4.

Ovaj današnji naslov u mješovitim parovima mu je drugi Grand slam u miksu, 2016. godine s Njemicom Laurom Siegemund osvojio je US Open.

Tijek meča Dabrowski/Pavić - Babos/Bopanna 2:1 (2:6. 6:4, 11:9)

3. set

11:9 - Kraj! Pavić i Dabrowski osvojili su Australian Open!

9:9 - Vodi se velika borba, prilično je uzbudljivo u tie-breaku

7:7 je u tie-breaku. Pavić i Dabrowski propustili su 6:3 i dva servisa..

Igrat će se odlučujući tie-break!

Slijedi nam prava drama

2. set

6:4 - Bravoooo! Pavić je sa svojom partnericom uspio izjednačiti u setovima na 1:q

5:3 - Pavić i Dabrowski napravili su break i vode 5:3 u drugom setu!

3:3 - Drže se servisi. U drugom setu vodi se puno veća borba nego u prvom

2:2 - Kakvu priliku su propustili Pavić i Dabrowski. Kod rezultata 1:1 u  gemovima imali su 0:40 na servis svojih protivnika, ali nisu to iskoristili

Prvi set

2:6 - Gotov je prvi set! Babos/Bopanna napravili su još jedan break i dobili vrlo lagano, prvi set završio je 6:2 u njihovu korist.

2:4 - Babos/Bopanna održavaju prednost, imaju 4:2 u prvom setu i servis

1:3 - Loš početak za Dabrowski i Pavića, izgubili su servis, Kanađanka nije baš najbolje servirala...

1:1- Miran početak meča, oba para dobila su svoje servise

0:0 - Počeo je meč mješovitih parova, finale Australian Opena servisom ostvaraju Timea Babos - Rohan Bopanna.

23. travanj 2024 15:24