Davis Cup: Mektić i Dodig uzeli i treći set protiv Kazahstanaca

Piše D  /  07.04.2018., 05:04h

Prvi set otišao je do 6:6 i 13. igre, u kojoj je kazahstanski dvojac izborio čak pet set-lopti, a iskoristio je drugu te zasluženo uzeo prvi set sa 7:6 (2), prenosi HRT.

Uspjeli su Mektić i Dodig uzeti drugi set slavivši sa 6:4. Kod 1:1 hrvatski par odlično je vračao servis Kazahstanaca dopustivši im tek jedan poen. Imali su priliku naši tenisači još jednom uzeti break kod 3:1, ali nisu uspjeli.

Odlično su odigrali treći set Ivan Dodig i Nikola Mektić i poveli 2:1 u setovima. Hrvatski par je slavio sa 6.4, a odlučujući trenutak dogodio se kod 1:1 kad su na isti način kao u drugom setu oduzeli servis Kazahstancima.

Prvoga dana u vodstvo nas je doveo uvjerljivom predstavom Marin Čilić, a potom je Borna Ćorić treći put u karijeri od tri odigrana međusobna dvoboja poražen od Mihaila Kukuškina, pa je nakon prvoga dana rezultat bio 1:1.

Izbornik Željko Krajan odmah je najavio da ostaje pri najavljenom paru Dodig - Mektić, koji je zajedno trenirao cijeli tjedan, iako je postojala mogućnost da u zadnji trenutak ubaci Marina Čilića, koji je s Dodigom još jača kombinacija. No ostao je pri prvotnoj zamisli,  pa će Čilić biti odmoran za nedjelju i odlučujuće dvoboje.

Hrvatska nije izgubila dvoboj parova od Brazila 2015. godine, a u šest od osam tih pobjeda sudjelovao je Ivan Dodig, koji danas prvi put igra u paru s Mektićem.

Prijenos iz Varaždina počeo je u 14.50 na Drugom programu i na našem portalu.

16. travanj 2024 13:29