Čilić izborio polufinale i ostvario plasman karijere

Piše D  /  13.10.2017., 09:10h

Međugorac je u četvrtfinali bio bolji od Španjolca Alberta Ramosa Vinolasa 6:3, 6:4.

Pobjedom nad Španjolcem Ramosom-Vinolasom, Marin Čilić ušao je u polufinale jakog turnira u Šangaju, a što mu je donijelo i najbolji plasman karijere jer na najnovijoj rang-listi posta će četvrti igrač svijeta.

Čilić je nakon 80 minuta upisao pobjedu 6:3, 6:4, ali iako rezultat izgledao uvjerljiv, Međugorcu nije bilo baš jednostavno. U prvom je setu spašavao čak tri break lopte, a uspio je iskoristiti svoju samo jednu, što je bilo dovoljno za prvi set.

U drugom je pak napravio break, potom ga odmah prokockao no već u sljedećem gemu opet je stigao prednost, koja mu je do kraja i ostala za konačnih 2:0 u setovima.

Ovo je inače sedmo polufinale našem tenisaču ove godine, a u kojem će igrati protiv pobjednika dvoboja Nadal – Dimitrov, piše Tportal.hr.

Čilić protiv Nadala ima jednu pobjedu iz pet dvoboja, ostvarenu 2009. godine u polufinalu turnira u Pekingu, dok protiv Dimitrova vodi 3:1. Posljednju pobjedu nad bugarskim tenisačem ostvario je prošle godine u polufinalu turnira u Cincinnatiju, gdje je osvojio svoj jedini naslov na turnirima iz Masters 1000 serije.

12. travanj 2024 02:35